Care Inn

Raadslid Inge van Beers naar D66 Oisterwijk


Raadslid Inge van Beers, voorheen fractievoorzitter van partij Algemeen Belang (AB), sluit zich aan bij D66 Oisterwijk.

Daags voor het opheffen van AB (klik), ging Van Beers eind 2022 zonder partij verder met haar raadswerk (klik). De andere raadsleden van AB gingen onder dezelfde naam verder. Vanaf 11 juni is Van Beers lid van de D66 fractie, die daarmee van 2 naar 3 zetels zal toenemen. Tegelijk gaat Van Beers daarmee over van oppositie naar coalitie; de regerende samenwerkende partijen met PGB, VVD en D66. Met huidig (sinds kort) commissielid Karel Verkerk volgen nog gesprekken over of en hoe zijn commissie lidmaatschap voortgezet wordt.

Raadslid Inge van Beers.

‘Deze beslissing volgt na een periode van zorgvuldige oriëntatie en overweging. Ik kies voor D66 op basis van de inhoud en de richting van het partijprogramma, dat goed aansluit bij mijn eigen waarden en doelen,’ aldus Van Beers.

‘Ik heb als eenmansfractie Van Beers mooie dingen bereikt, zoals meer betrokkenheid van jongeren bij maatschappelijke thema’s door de organisatie van het vmbo jongerenpanel op Durendael, de participatie van onze inwoners bij de financiële uitdaging waar onze gemeente voor staat en de samenwerking tussen het landelijke expertteam en onze recreatieparken zonder toeristisch perspectief. Ik merkte echter ook dat het prettiger is als je samenwerkt met anderen en er niet alleen voorstaat.’

Een van de belangrijkste redenen voor haar keuze noemt zij ‘het beleid van D66 ten aanzien van woningbouw en leefbaarheid in de gemeente Oisterwijk, inclusief de recreatieparken. Daarnaast spreekt D66 me aan vanwege het integere en transparante bestuur met betere inspraak voor de inwoners. Ik vertrouw er op dat ik samen met D66 en de inwoners onze gemeente een stukje mooier kan maken.’

D66 fractievoorzitter Sharon Kroon is  blij met de toetreding van Inge van Beers tot D66: ‘Haar ruime ervaring en uitgebreide kennis zijn een waardevolle aanvulling op onze fractie en een toegevoegde waarde voor D66 in de gemeente Oisterwijk. Samen zijn wij ervan overtuigd dat we met een sterk team verder kunnen bouwen aan een rechtvaardige en vooruitstrevende toekomst voor de gemeente Oisterwijk en haar inwoners.’

Lees ook: Meningen en cijfers bij overstap van Beers naar D66