Care Inn

Popwise met live optredens in Tiliander Oisterwijk


Popwise ontpopt zich steeds meer als organisator van openbare leerlingenconcertjes en bandavonden in en om Oisterwijk. Minstens vier keer per jaar brengt Popwise een afwisselend live programma met optredens van wel zeven leerlingenbandjes en diverse gastartiesten. Hoogtepunt uit de reeks is ‘Popwise Live on Stage’, dat op 12 mei om 18.00 uur onder gratis entree plaatsvindt in Tiliander.

Leerlingen van Popwise treden op in Tiliander Oisterwijk.

Op 12 mei presenteren acht popbands in de leeftijd van 8 tot 60 jaar zich op het grote podium van de Tiliander. Tussendoor zijn er gastoptredens van opkomend jong talent waaronder zangeres/rapper Paris Carmen. ‘Vorig jaar was Popwise Live voor het eerst’, legt oprichter René van den Bosch uit. De reacties waren lovend. Mensen misten na coronatijd gewoon livemuziek. Lekker meezingen en swingen op top 40-nummers, oude klassiekers, lekker samen zijn. Wij zien de grote waarde van live, juist in dit digitale tijdperk. De gezelligheid en de saamhorigheid die erbij komt kijken is onbetaalbaar. En dat krijg je bij ons voor niks!’

Veel optreden
Popwise stond afgelopen tijd al op meerdere plekken: in juni bij Tuinderij de Esch, in juli bij Mie Pieters, afgelopen maart bij De Posthoorn. Popwiseleerlingen treden veel op. René: ‘Het is belangrijk dat je een doel hebt. De meeste leerlingen gaan veel harder oefenen als ze weten dat er een optreden aankomt. En door vaak te spelen krijg je enorm veel podiumervaring en leer je te dealen met verschillende omstandigheden. De ene keer is het podium krap, de andere keer de akoestiek slecht. Je leert toch door te gaan. Daarnaast zie je dat leerlingen werkelijk groeien als er interactie is met het publiek. Er zijn leerlingen die in het leslokaal teruggetrokken zijn, maar op het podium ineens uitbreken tot ware sterren. Dat doet wel iets met je. ‘

Samenwerken
Popwise zoekt actief de samenwerking op met lokale horeca en verenigingen. ‘Wij zijn altijd op zoek naar optreedplekken voor onze leerlingen. Dat kan zijn een kroeg, een museum, een winkel of buiten op een festivalterrein’. Popwise gelooft in de kracht van samenwerken. ‘In september treden onze Popwiseleerlingen samen op met harmonie Gregorius uit Haaren. Wij geloven dat krachten bundelen wederzijds voordeel oplevert. De harmonie haalt nieuw publiek binnen, wij bieden onze leerlingen weer een extra speelervaring. Een ander voorbeeld is de samenwerking met de Tilander op 12 mei. Directeur Hans van der Zanden gunt onze leerlingen een prachtig podium met mooi licht en geluid, wij zorgen voor een volle zaal.’