Op Palmzondag, 29 maart om 15.00 uur, komt de Matthäus Passion – na vier jaar afwezigheid – weer terug naar Oisterwijk.

De laatste keer dat dit meesterwerk van Johann Sebastian Bach in de Petruskerk werd uitgevoerd was op 10 april 2022. Net als toen wordt ook dit jaar het getoonzette passieverhaal uitgevoerd door het Bach Koor Brabant uit Breda, met medewerking van ‘Barokorkest Accademia Amsterdam’, een zestal solisten – waaronder de Oisterwijkse sopraan Kathelijn van Twisk-van Dongen – en kinderkoor ‘Concertklas Kooracademie Breda’. Het geheel staat onder leiding van dirigent Geert van den Dungen.
Alles aan deze uitvoering is indrukwekkend. Zowel het lijdensverhaal op zichzelf, als de bijna 300 jaar oude meesterlijke compositie van Bach. Maar eveneens het gebouw, waarin de uitvoering plaatsvindt – de Petruskerk van architect Pierre Cuijpers met zijn fenomenale akoestiek – en de kwaliteit van koor, orkest en solisten. En – letterlijk: last but not least – de oorverdovende stilte na het beroemde slotkoor, zowel in de compositie (Bach gebruikte hier een laatste, ongenoteerde maat) als in de reactie van het publiek, dat niet applaudisseert, maar met ingehouden adem geëmotioneerd en met kippenvel achterblijft totdat het laatste koorlid het priesterkoor heeft verlaten.
Toegangskaarten – met voor ieder vastgelegde plaatsen – zijn verkrijgbaar via de website www.petrusconcerten-oisterwijk.nl.









