
Senioren Kennisnetwerk Oisterwijk (SKN) heeft in mei 2025 via diverse lokale media de oproep gedaan: “Stop de fietsendiefstal”. Daarbij gaven zij aan hoe fietsendieven te werk gaan en dat het belangrijk is dat iedereen zijn/haar fiets altijd ergens aan vast zet, bij voorkeur met een kettingslot voorzien van het ART-keurmerk.
Wellicht heeft verdere bewustwording bijgedragen aan de daling van het aantal fietsdiefstallen in Oisterwijk. In 2025 is er namelijk sprake van een forse daling ten opzichte van het aantal in 2024. En ook in het eerste kwartaal van 2026 is er een daling ten opzichte van 2025. Maar het aantal is nog lang geen nul!
SKN heeft vervolgens eind 2025 een inventarisatie gemaakt van locaties waar regelmatig veel fietsen staan maar nog geen of te weinig fietsbeugels. Deze (15) locaties zijn vooral gelegen aan De Lind (zowel de noord- als de zuidzijde), de Gemullehoekenweg, Burgemeester Verwielstraat, Vloeiweg en het NS-station. Aan de gemeente hebben we gevraagd op die locaties (extra) fietsbeugels te plaatsen en wij kregen daarop bericht dat ze binnenkort schetsen gaan maken voor de betreffende locaties. Wellicht heeft u nog suggesties voor andere locaties in onze gemeente. Stuur dan een e-mailbericht – liefst met een foto van de locatie waarop ook gestalde fietsen staan – naar: info@skn-oisterwijk.nl









