IVN Oisterwijk organiseert lezing over marterachtigen

Dick Klees volgde aanvankelijk een opleiding in phyto-pathologie met entomologie als specialisatie, vervolgens een switch gemaakt naar zoogdier-ecologie, met name roofdieren.
Daarvoor deed hij onderzoek in binnen- en buitenland gedaan, gecombineerd met natuurfotografie. Betrokken bij zender onderzoek aan steen- en boommarter in Nijmegen, Borgharen en Veluwezoom.

Dick Klees

Door opgedane buitenlandervaring en ontwikkeling in Europa, de laatste jaren vooral actief op het dossier wolf. Zo is hij de 2e validator van het wolven meldpunt en adviseur voor provincies bij calamiteiten. Docent wolven opleiding tbv taxateurs, beleidsmedewerkers, ecologen, medewerkers wolven meldpunt.

Lezing

De teloorgang van de steenmarter in de tweede helft van de vorige eeuw en de opkomst van een ander eco-type, wat de steenmarter een ander leefmilieu verschafte en daarmee de grondslag legde voor een herkolonialisatie van Nederland. Van zeldzaam tot steeds algemener en zich daarmee steeds dichter bij de menselijke omgeving is gaan ophouden en ook in conflict komt. Denk daarbij aan de schade aan auto’s en communicatie systemen door het bijten in kabels. Zijn in uiterlijk sterk gelijkende familie lid, de boommarter, komt ter vergelijking in de lezing ook langs.

Donderdag 16 april van 20:00 tot 22:00 uur geeft Dick een lezing in De Nieuwe Burght, Sportlaan 24 in Oisterwijk. De zaal is vanaf 19.30u geopend. In verband met de organisatie is aanmelding verplicht. Dit kan via activiteiten@ivnoisterwijk.nl . Niet IVN-leden betalen € 2,50 en kunnen dit doen door het bedrag over te maken naar NL76RABO0138983585 t.n.v. IVN afd. Oisterwijk onder vermelding van Lezing Marterachtigen vooral steenmarter.

 





Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>