donderdag 22 januari 2026

Trinitas Oisterwijk wint van VOAB


Trinitas heeft dinsdagavond een belangrijke, maar moeizame overwinning geboekt op VOAB en blijft daarmee in de race voor directe plaatsing voor de volgende ronde van de VoetbalBrabant Cup. De ploeg wist vooraf dat alleen winst voldoende zou zijn om uitzicht te houden op een plek bij de beste vier, die de tussenronde mogen overslaan.

Trinitas in duel met VOAB (Bron: Trinitas)

Op Sportpark D’n Donk verscheen VOAB niet met het eerste elftal, maar met de O23-selectie. Dat zorgde tot lichte teleurstelling bij oud-international en WK-finalist Joris Mathijsen, die speciaal naar Oisterwijk was afgereisd om dit fraaie affiche bij te wonen. Met zijn verleden bij VOAB had hij zich verheugd op een aantrekkelijke wedstrijd in de avonduren.

Trinitas trad aan met een herkenbare basisploeg, mede om ritme op te doen na de verlengde winterstop en met het oog op de lastige uitwedstrijd tegen TSV Gudok komend weekend. Toch was het spel in de openingsfase slordig en ontbrak het aan scherpte. Na tien minuten kwam de thuisploeg wel op voorsprong toen Victor Kense alert profiteerde van een verdedigingsfout bij de bezoekers. Het scorebord werkte niet, maar virtueel stond het 1-0.

VOAB beperkte zich vooral tot verdedigen, maar kreeg desondanks de grootste kans van de eerste helft. Doelman Ties van Wel, opnieuw de vervanger van de geblesseerde Chiel Das, redde uitstekend. Kort voor rust ging het alsnog mis in de Oisterwijkse defensie en kwam VOAB op gelijke hoogte, waardoor beide ploegen met 1-1 de kleedkamers opzochten.

Na de pauze nam Trinitas duidelijk het initiatief en speelde het merendeel van de wedstrijd op de helft van de tegenstander. Grote kansen bleven echter uit, totdat Storm van Reusel tien minuten voor tijd met een uithaal van afstand de ban brak. In de slotfase kreeg Trinitas meerdere mogelijkheden om de marge te vergroten, maar het had ook zomaar mis kunnen gaan: VOAB raakte de lat na een zeldzame uitbraak, een moment waarop de thuisploeg goed wegkwam. Uiteindelijk bleef het bij 2-1 en kon Trinitas drie belangrijke punten bijschrijven.

Met tien punten uit vier wedstrijden staat Trinitas voorlopig derde in de poule. De concurrentie – Gilze, Almkerk en ZIGO – komt echter pas volgende week in actie en kan de ploeg van Edwin van Wel nog voorbijstreven. Binnen een week wordt duidelijk of Trinitas zich rechtstreeks plaatst voor de laatste zestien of via een tussenronde moet instromen. Mocht die extra wedstrijd nodig zijn, dan wordt die gespeeld op dinsdag 10 februari, al biedt het speelschema in die periode ook enkele vrije weekenden.





Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>