maandag 5 januari 2026

‘De Kooikes’ schrijven de Parelkwis op hun naam!


Met een fenomenaal puntenaantal van 990.5 maakte team ‘De Kooikes’ afgelopen zaterdag duidelijk dat de eerste plaats op het ereschavot voor hen moest worden ingeruimd. Die winst haalden zij binnen met veel inzet maar tevens werd uit elke ingezonden foto, filmpje, werkstuk of gesprekje met ze duidelijk dat ze met héél veel plezier deelnamen aan de Oisterwijkse dorpskwis en dat gaf een ongelooflijke duw in de rug!

Team ‘De Kooikes’ sleepte de eerste prijs in de wacht. (Bron: Parelkwisorganisatie)

Dit jaar kende de Parelkwis een andere opzet. Veertien dagen de tijd had je om je door het Parelkwisboek te slaan. Laat dat nou precies in de Kerstvakantie vallen waardoor de organisatie hoopte dat ook gezinnen zich aan zouden sluiten. Om ze te motiveren was er de belofte dat er ’n fijne hoeveelheid vragen en opdrachten zou zijn waar kinderen zich over in de handen zouden wrijven. Zo’n gezin was ‘The Big Five’; vader, moeder en drie jonge kinderen knokten zich naar de tweede plaats met maar liefst 938 punten!

Ook de derde plaats werd opgeëist door een jong gezin met 934,5 punt. ‘De Zwarte Vogels’ hadden er duidelijk lol in, namen het kwisboek in de tweede week mee op vakantie en stortten zich ook daar er vol energie op!

Na die veertien dagen was het nóg niet voorbij! De Parelkwis werd op zaterdag afgesloten met ‘Expeditie Parelkwis’. In Tiliander moest men opnieuw laten zien wat men in huis had. Dat varieerde van ‘niveau Koningsdagspel’ tot serieuzer werk. Blikgooien, puzzel leggen, jengablokjes en emmers stapelen, tastzin en stressbestendigheid testen en tellen en meten Steviger werd het toen je bij Luchtbuksvereniging Diana moest laten zien wat je op dát gebied in je mars had! Ook het herkennen van diverse dansen (maar dan zonder muzikale begeleiding…) viel niet iedereen mee.

De organisatie besloot twee extra prijzen in het leven te roepen. Zo was er een ereprijs voor ‘Mulders on Tour’, de groep die het onderdeel ‘Doe-opdrachten’ met verve doorliep en een ereprijs voor team ‘De Herelijke Oesters’ dat in ‘Expeditie Parelkwis’ subliem scoorde.

Alle deelnemende groepen gaven van tevoren een Oisterwijks goed doel op. Behalve de eer, een oorkonde en wisseltrofee viel er dus niks mee naar huis te nemen… Maar: wél het fijne gevoel dat je met jouw energie en plezier het goede doel van jouw keuze steunde met een mooie bijdrage. Dat gold voor alle vijf de winnaars. Zij wezen ‘Parelfair’, ‘Stichting Leergeld’, ‘De Voedselbank’, ‘Scouting Oisterwijk’ en ‘Het Kindercarnaval van ‘FC De Coppele’ en ‘JC De Pannenschuur’ aan als begunstigden.

De Parelkwisorganisatie benadrukte en dankte de sponsoren van het evenement van harte en uitte zich verheugd over het enthousiasme van de deelnemende groepen! Ook het feit dat ‘de oude rotten’ zich weer geestdriftig in het strijdgewoel hadden gestort stemde de makers gelukkig!

De Parelwiswebsite vindt u hier: www.parelkwis.nl

Team ‘The Big Five’ ging met de tweede prijs aan de haal. (Bron: Parelkwisorganisatie)
Team’ De Zwarte Vogels’ behaalde de derde prijs. (Bron: Parelkwisorganisatie)
Team ’Mulders on Tour’ verraste met hun hun prestaties in de Doe-opdrachten). (Bron: Parelkwisorganisatie)
Team ‘De Herelijke Oesters’ leefde zich uit bij ‘Expeditie Parelkwis’ en scoorde daar het hoogste puntenaantal. (Bron: Parelkwisorganisatie)

 





Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>