dinsdag 18 november 2025

Beeldbank Oisterwijk: Impressie Sinterklaasintocht Oisterwijk, 1995


De Beeldbank in Oisterwijk toont u films van vroeger en nu. Wekelijks presenteren de vrijwilligers van de Beeldbank u een film, die u in de Beeldbank terug kan vinden.

De rijke Oisterwijkse Sinterklaastraditie was er ook in 1995! (Bron: LOVO)

Van ruwweg 1994 tot 2002 maakte Arthur Marres voor LOVO programma’s rond ‘Antwoordpietje’. Razend populair bij kinderen evenals zijn andere jeugdprogramma ‘Als ik later groot ben’. Een zwart gezicht en een krom taaltje mocht niet baten: de kinderen herkenden hem. Maar LOVO was niet voor één gat te vangen en verzon een list. Opnametechniek deed de truc. “Dat Arthur en Antwoordpiet zo’n sterke gelijkenis vertoonden was slecht toeval” was het relaas richting de Oisterwijkse jeugd voordat ze tezamen, zittend en pratend op een bank, op de televisie getoverd werden. Naar die opname gaan we op zoek voor de volgende Sinterklaaseditie.

Voor nu een stukje uit het Antwoordpietje-programma waarin hij zich begeeft in de intocht van 1995. Kijk maar ‘ns of u naast de Sint en trouwe helpers ook bekenden ziet als Gerard Koch, Frits Kooijmans, Jan de Laat, Godfried van Gestel en Bart van den Oord.

En naast Showband Taxandria en Taxandria Patriotjes ook in déze film present: De Pietertjes!

Klik en bekijk de Beeldbank van Oisterwijk





Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>