vrijdag 31 oktober 2025

IVN Oisterwijk realiseert educatieve natuurtuin


Aan de rand van ons mooie dorp Oisterwijk, een beetje verscholen achter de voetbalvelden en het gebouw De Nieuwe Burght, ligt sinds dit jaar een bijzondere tuin. ‘Het is geen gewone tuin maar de educatieve natuurtuin van IVN Oisterwijk.

De natuurtuin werd mede mogelijk gemaakt door het Cultuurfonds.

Mede dankzij bijdragen van Het Cultuurfonds en Waterschap De Dommel hebben we van een met riet en gras begroeid stukje grond met veel vrijwilligers iets moois kunnen realiseren.

De tuin is speciaal ontworpen om op een praktische manier te onderwijzen over natuur en biodiversiteit. ‘De natuurtuin is nu nog volop in ontwikkeling, maar volgend jaar kunnen we met kinderen en volwassenen op ontdekkingstocht. Hier kan je van alles leren over de inheemse bloemen, planten, struiken en bomen die er groeien en de dieren die zich hier thuis voelen.’ Houtsnipperpaden slingeren door een zee van grassen en bloemen en langs verschillende bouwwerken die een belangrijke rol spelen voor de biodiversiteit in de tuin zoals de torenvalkkast, het bijen- en insectenhotel, een egelhuis en een vlonder bij de poel waar je met een schepnetje waterdiertjes kan proberen te vangen. Een stukje verderop staat een muizenruiter die wel wat weg heeft van een wigwam. In de berg van hooi, takjes en maaisel van grassen en planten kunnen muizen hun nesten maken. De muizen zijn weer een lekker hapje voor de torenvalk of de steenuil die ook een eigen kast krijgt bij de natuurtuin.

De nieuwe natuurtuin van IVN Oisterwijk.

Lezing

Wil je zelf deze muizenruiter eens bekijken en door de natuurtuin wandelen, dan kan je in het voorjaar tijdens een aantal open dagen terecht. Deze dagen worden later nog bekend gemaakt. Misschien kan je in de natuurtuin dan zelf diersporen ontdekken. Dat gaat zeker lukken als je bij IVN Oisterwijk op donderdag 20 november om 20.00 uur een lezing bijwoont over diersporen en op zondag 23 november om 14.00 uur meegaat met de excursie waarbij je goed leert kijken naar diersporen in de natuur. Kijk voor meer informatie en aanmelding op de website van IVN.





Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>