vrijdag 1 augustus 2025

Zomeren met Beeldbank Oisterwijk: Hertenkamp Oisterwijk, circa 1960


Speciaal voor Oisterwijk Nieuws duikt Beeldbank Oisterwijk deze vakantie in het archief; wat komt er bovendrijven als we de zoekterm ‘zomer’ intoetsen?

Het hertenkamp; uit de categorie ‘betaalbaar vermaak’; wel altijd leuk! (Bron: film J. van der Horst)

Wat te denken van ‘Het hertenkamp’? Dat was toch een fantastische vulling van minimaal één middag in de zomervakantie en ook nog een die geen enorme aanslag deed op de portemonnee! Wandeling erheen, de hertjes voeren, nog even spelen in de bossen, als je geluk had passeerde je een fietskar van Het IJsbeertje en dan weer op pad naar huis. Betaalbaar vermaak in de jaren ’60!

Het Oisterwijkse hertenkamp aan de Gemullehoekenweg bestaat al sinds 1950. ‘Stichting Hertenkamp Oisterwijk’ werd opgericht in 1953. Nu, in 2025, mag Oisterwijk zich al 72 jaren lang een hertenkamp op die plek rijk rekenen.

Natuurlijk onderging het hertenkamp in die jaren diverse metamorfoses. Uitbreidingen, splitsing in twee delen, het graven van een poel, renovatie van het onderkomen en nieuwe voederkorven. Een groot verschil in uitstraling gaf de verandering van omrastering. Het oude hekwerk met betonnen palen met metalen gaas maakte plaats voor ’n lage houten omheining, fraai en beter passend in het bos- en vennengebied.

De Vrienden van het Hertenkamp zetten al vele jaren hun schouders onder het behoud en de verfraaiing van het inmiddels door véle generaties beminde dierenparkje.

Bijgaand filmpje werd geschoten omstreeks 1960 door J.A.A. van der Horst en is onderdeel van ’n langere familiefilm die wordt beheerd door Dick van der Horst.

(Identificatienummer HERM-14, CC BY-SA ‘Familiefilm divers-Tilburg’ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.nl)

 

 

 

Klik en bekijk de Beeldbank van Oisterwijk





Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>