vrijdag 30 mei 2025

Rechter geeft Karnaval Festival van Intents Evenementen gelijk


Aangezien Karnaval Festival niet meer in de gemeente Oisterwijk wordt georganiseerd, en de datum waarop het bezwaar van de Abdij Onze Lieve Vrouw van Koningshoeven werd gericht al drie jaar voorbij is, was het meer een principe kwestie. Toch zou het eventueel een voorbeeld voor de toekomst kunnen worden; de abdij heeft echter verloren.

Jeugd leeft zich uit op Karnaval Festival (Foto: Rick Denissen)

Vanuit de abdij was bezwaar gekomen tegen de vergunning die Gemeente Oisterwijk had verleend voor Karnaval Festival; een van de evenementen van Intents Evenementen B.V.. De bewoners van de abdij willen rust. Dat bezwaar werd afgewezen, en daarop ging de abdij naar de rechter. Die gaf de gemeente gelijk; de vergunning was terecht afgegeven. Vervolgens werd door de abdij beroep ingesteld bij de Raad van State, en ook daar kregen de bezwaarmakers geen gehoor.

De Raad van state heeft in het voordeel van de gemeente en de evenementenorganisatie gesproken.

Hoewel het bewuste evenement al voorbij is, en ook komende jaren dit specifieke event niet meer hier wordt georganiseerd (Karnaval Festival verhuisden naar ’s Hertogenbosch), en in principe op iedere vergunning voor ieder evenementen bezwaar kan volgen, is het  goed te weten hoe de rechter hierover denkt, zodat eventuele aankomende vergunningen en bezwaren met vergelijkbare voorwaarden, omvang en aantallen (in beginsel) door kunnen gaan; zo ook het jaarlijkse Intents Festival.






Deel dit bericht:

Gerelateerd - Meer >>