lezing goed oud worden

Goud en zilver voor deelnemers World Police & Fire Games uit onze gemeente


Voor het eerst in de geschiedenis werden de World Police & Fire Games (WPFG) in Nederland gehouden. Drie deelnemers uit onze gemeente brachten vier gouden en vier zilveren medailles mee!

Cees Pasmans wint op de fiets…

Met maar liefst 10.000 deelnemers uit 70 landen en 63 sporten, verdeeld over 30 locaties in Nederland, was Rotterdam vorige week het kloppende hart van dit internationale event. Brandweer, Politie, Douane en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) kwamen samen voor dit breedtesportevenement.

Niet alleen actief personeel, maar ook oud gedienden mogen mee doen. Zoals de ons bekende gepensioneerd Politieman, voormalig wijkagent Cees Pasmans, die de laatste jaren van zijn werkzame leven actief was in Oisterwijk. Hij was de snelste op de fiets.

Uit Heukelom waren Laurens Verhoeven en Carla Vissers aanwezig. Beide zijn werkzaam bij de brandweer in gemeente Tilburg; Laurens al 29 jaar, en Carla 15 jaar. ‘Ik heb meegedaan aan het onderdeel NPSA revolver solo en team. NPSA is een tak binnen de schietsport waarmee ik veel bezig ben in mijn vrije tijd. Toen ik hoorde dat de games in Nederland gehouden zouden worden en dat NPSA revolver een onderdeel zou zijn; kon ik dit niet laten schieten,’ aldus Laurens, die een van de onderdelen van dit evenement uitlicht. Hij benadrukt ook het internationale karakter van de wedstrijden: ‘Ik heb als enige Nederlander meegedaan in de revolver klasse en het opgenomen tegen spelers uit Frankrijk, België, Duitsland, Italië, Portugal, Verenigde Arabische Emiraten en Amerika.’

Laurens Verhoeven , supergoed met de revolver…

Carla: ‘Ik had al wel eens van de Games gehoord, maar nog nooit mee gedaan. Totdat het vorig jaar eigenlijk al in Nederland gehouden zou worden, maar door corona een jaar uitgesteld.’
Carla heeft zich ingezet op het onderdeel fietsen. ‘De enige wedstrijd die ik gefietst heb is de dikke banden race in Berkel Enschot! Dat het hard kan gaan in een peloton wist ik, maar zo hard! Snelheden van boven de 60kmh! Drie dagen later moest ik Criterium (kleine rondjes op een fietscircuit) fietsen in Rotterdam. Had nog wel een beetje schrik in de benen, maar dat was gelukkig weg toen ik op de fiets stapte.’

Samen goed voor vier keer goud, en vier keer zilver!

Wie weet binnenkort een huldiging door de burgemeester, en het zou ook zomaar kunnen dat ze volgend jaar te zien zijn in Canada, voor een titelverdediging in Winnipeg…

Wie weet, volgende jaar ‘even’ dit water oversteken …