lezing goed oud worden

Buurtpreventie Oisterwijk over Horen, zien en zwijgen


‘Is dat wat het inhoud als je bezig bent met het Buurt Preventie Team van onze gemeente?’

Leden van het Buurtpreventieteam bij kunst van Art in Oisterwijk.

Dat was de vraag die bij Peter van de Wouw uit Moergestel opkwam toen hij de foto kreeg van een 3-tal leden van het team. Bart en Marco uit Moergestel en Mike uit Oisterwijk waren afgelopen dinsdagavond actief aan het patrouilleren over de Lind in Oisterwijk, waar een aantal kunststukken voor het grote publiek tentoongesteld staan. ‘Het ziet er mooi uit maar geeft ook genoeg gespreksstof onder de mensen die een bezoek afleggen. Wij kregen de vraag van de organisatie of wij daar vaak rondliepen. Ze hadden last van vandalisme bij hun evenement. Hun eigen bewaking loopt rond en die kon niet alles bijhouden. Het is prettig om te ervaren dat het Buurtpreventieteam zich daar wat vaker laat zien.’

‘Nee’, was uiteraard het antwoord op de vraag die in het begin van dit artikel gesteld is. ‘Wij horen en zien heel veel, maar erover zwijgen is zeker niet de bedoeling. Als we dingen tegenkomen die het daglicht niet mogen zien of andere dingen zoals afval gedumpt, verlichting die het niet doet, vernielingen of noem het zo gek maar op, wij maken er melding van of lossen het ter plekke op. Vaak is dat niet mogelijk en schakelen we via de Fixi-app de gemeente in of rechtstreeks de politie, indien nodig.’

Als voorbeeld zagen de Buurtbeheerders twee bestuurders van een auto zitten blowen en hebben dit aan de wijkagent doorgegeven met gegevens. ‘We lopen en fietsen iedere week ergens door onze gemeente en zoals je leest komen Moergestelnaren ook in Oisterwijk en vise-versa.’

Meer weten? Kijk dan eens op www.buurtpreventie-oisterwijk.nl

 

Klik en lees hier meer over Art in Oisterwijk

DTZ logo low