glasvezel

Record aantal geslaagden op Durendael Oisterwijk


Bijna 98% van alle leerlingen in de examenklassen op 2College Durendael is in schooljaar 2018-2019 geslaagd voor het eindexamen. De percentages liggen op alle afdelingen boven het gemiddelde. Op het vmbo slaagden zelfs alle leerlingen op één na. Ook havo en vwo hebben uitstekend gepresteerd.

Durendael Oisterwijk, daar wil je leren!

‘Dit is een absoluut record in de regio!’ zegt een trotse Ben Leenen, die sinds begin dit schooljaar de scepter zwaait op Durendael. ‘We hebben over de hele linie uitmuntend gescoord, en daarmee bedoel ik niet alleen de eindexamenleerlingen, maar ook ons hele docententeam en ondersteunend personeel die samen een unieke prestatie hebben neergezet. Met deze slagingspercentages heeft de kwaliteit van onze school zich wederom bewezen.’

Kansen bieden

Volgens Leenen zijn deze cijfers het resultaat van een onderwijsconcept dat kansen biedt aan alle leerlingen. ‘We kennen vele succesverhalen van opstromers uit het vmbo die nu hun havodiploma hebben gehaald. En van havisten die nu hun vwo-diploma mogen ophalen. Maar het allermooiste bewijs van de meerwaarde van Durendael zie ik terug in de zelfverzekerde jongvolwassenen die hier hun talenten hebben ontdekt en nog altijd graag terugkomen op onze school. Als succesvol ondernemer, als beginnend docent of gewoon om hun verhaal te vertellen.’

‘Het mooiste afscheidscadeau dat ik kon krijgen’

Ook de andere 2College scholen tonen uitstekende resultaten. In totaal zijn maar liefst 752 leerlingen geslaagd. Dat is meer dan 95% van alle eindexamenleerlingen, van vmbo-basis tot en met vwo-tweetalig. Scheidend rector Ad Poulisse noemt het ‘het beste cadeau dat ik kon krijgen na vijftien jaar aan het hoofd te heb gestaan van deze prachtige scholengemeenschap.’