Geen klaslokaal, geen schoolgebouw, zelfs geen grote groepen met leerlingen over de gang. Vaste schooltijden kennen ze niet en tegen alle gebruikelijke normen in, juist weer wel een ‘uniform’. Toch hebben we in Oisterwijk een horecavakschool, één die bijzonder genoeg is om bij de uitreiking van enkele diploma’s niet alleen familie en vrienden, maar ook enkele directieleden en zelfs de wethouder uit te nodigen.

door Joris van der Pijll

Op 19 januari werden bij Brasserie De Belvertshoeve aan vier horeca leerlingen hun  diploma uitgereikt. De gelukkige bezitters van het MBO diploma horeca-assistent 1 zijn Bart Jacobs, Stephanie van Lissum, Niels Quaedvlieg en Christine van der Meule. Voor deze vier een bijzondere mijlpaal, die op De Belvertshoeve werd bereikt in een combinatie van wonen, werken en leren. Deze combinatie werd mogelijk gemaakt door een unieke samenwerking met het ROC, De Rooi Pannen in Tilburg. ‘Ik kom voor mijn theorielessen naar De Belvertshoeve toe. Deze leerlingen zijn niet in staat om via het reguliere onderwijs in de grote schoolmassa mee te draaien. Op deze manier kunnen we deze leerlingen toch het vak leren,’ aldus Dick Nieuwenhuizen. ‘We willen deze groep snel laten groeien zodat deze vorm van lesgeven ook in de toekomst haalbaar blijft. Maar vandaag zijn we eerst even enorm trots op deze vier, dat ze dit resultaat hebben behaald.’

Ron Klaassen, eigenaar van Brasserie De Belvertshoeve, spreekt de leerlingen toe en bedankt hen voor hun inzet in zijn horecabedrijf. Dit bedrijf, dat draait op een sociaal maatschappelijk principe, wil een positieve ontwikkeling bieden aan kansarme jongeren waarbij door verslavingsmiddelen, minder aangepast gedrag of kleine criminaliteit de kansen vertroebelen of de jongeren het idee krijgen dat er geen mogelijkheden meer zijn.

Het leerproces is er op gericht om de jongeren in de positie te brengen waarin ze hun eigen verantwoordelijkheidsgevoel vinden en nieuwe ontdekkingen kunnen doen. Uit de diverse anekdotes die bij de diploma uitreiking over de leerlingen werden verteld, bleek dat er soms juist door enig eigenwijs uitproberen, veel werd geleerd en ontdekt. De ervaring met het onderling samenwerken bracht hen sociale aspecten zoals het ‘elkaar willen helpen’ en ‘voor elkaar iets over hebben’. Deze ontdekkingen worden begeleid en stap voor stap opgebouwd in een woon- en werkomgeving waarbij, zoals nu blijkt, ook het leren van een vak een toevoeging biedt aan deze ontdekkingen.

Bel voor meer informatie over De Belvertshoeve met 013-5299705.

Foto: Ron Klaassen, eigenaar van Brasserie De Belvertshoeve, spreekt de leerlingen toe na de geslaagde afronding van hun examens. Hij uit zijn waardering op de manier waarop de leerlingen het vak oppikken en tot resultaat hebben weten om te zetten. (foto Joris van der Pijll)

Bron: Nieuwsklok