Graven in je naaste  omgeving, en daarbuiten, kan soms goud opleveren. Zowel in Oisterwijk als in de rest van het land is veel professionele kunst te ontdekken. Kwaliteit vraagt om gezien te worden. Zo vormen het werk van Will Verhoeven, Jille van de Pas en Wies van Dort  opnieuw een bijzondere expositie in Oisterwijk.

Voor de Oisterwijksebeeldend kunstenaar Will Verhoeven (1955) is het niet de eerste keer dat zijn schilderijen aan een breder publiek getoond worden. Onlangs was zijn werk nog te zien op een grote tentoonstelling in Antwerpen. Hij is het best te karakteriseren als een verhalende schilder. Niet de techniek of de vorm is belangrijk maar het verhaal dat hij wil vertellen. Of liever: het verhaal dat het schilderij zelf vertelt. Op de kunstacademie noemde ze hem een literaire schilder, een titel die hij inmiddels als een compliment beschouwt.

In de expositie toont hij intrigerende, haast breekbare portretten en enkele geheimzinnige landschappen. “Ik voel een diepe verwantschap met mensen die het niet meteen kunnen vinden in het leven”, zegt Verhoeven in een recent interview. “In mijn portretten zoek ik naar onvolmaaktheid en kwetsbaarheid.” Het levert een serie schilderijen op waar je niet zomaar aan voorbij kunt lopen.

Jille van de Pas (1961) heeft na haar studie Textiele Werkvormen tien jaar als beeldend kunstenaar gewerkt in Amsterdam. Ze maakte vrij werk met materialen, verf en stoffen. Erkenning als kunstenaar kreeg ze onder andere in een solotentoonstelling in het textielmuseum in Tilburg.

Van de Pas heeft zich nooit vast willen leggen op één techniek. Zeheeft gewerkt als kostuumontwerper voor theater en dans, als styliste voor kinderkleding en als grafisch ontwerper. Anderhalf jaar geleden begon het weer te kriebelen en heeft ze haar vrije werk weer opgepakt in haar Amsterdamse atelier. In de expositie toont ze bijzondere mixed media miniaturen (30 x 30) van stiksels, print en acryl op doek. Met een bijzondere rol voor een servies met jeugdsentiment. Lichtvoetig maar ook spannend werk.

Wies van Dort uit Breda maakt de expositie volledig met haar sculpturen van keramiek en brons. Zij exposeerde al vaker in galerie ‘heuvelArt’ en is een graag geziene, gedreven kunstenaar. De emoties die zij met name in haar keramische beelden laat zien maken de kijker stil, er volgt een moment van aandacht en vervolgens vertellen vele toeschouwers hun eigen verhaal bij het beeld. Zij houdt zelf niet zo van uitgebreide verhalen over thema’s en stijlen, ze wil zich daar niet teveel op vastleggen, ervaart dat als te beperkend. ‘Ik wil schilderen waar ik zin in heb, stijl wordt zo gauw een maniertje, een voertuig van stilstand’.

De vrouwenfiguren die zij maakt zijn vaak een beetje in zichzelf gekeerd. Zij lijken te denken: ‘raak me niet aan, ik ben wie ik ben en verder heb ik op dit moment nergens anders behoefte aan’. Zij zijn alleen betrokken bij datgene waar ze op dat moment mee bezig zijn, bijvoorbeeld een bepaalde dans. Zo hebben ze naast uitbundige beweging ook iets meditatiefs.

Galerie ‘heuvelArt’, Stationsstraat 15, Oisterwijk. Tel. 0640389845 of 0653780466

Van 15 jan t/m 19 februari 2012

Meer informatie: www.heuvelart.nl