Dat planologische procedures vaak lang duren, komt niet zozeer door wettelijke regels en termijnen maar vooral door miscommunicatie in het voortraject. Ondernemers én gemeenten herkennen dit probleem. De bereidheid om dit gezamenlijke probleem op te lossen is dan ook groot. Dat blijkt uit vooronderzoek van TOP Brabant, de Kamer van Koophandel (KvK) Brabant en Midpoint Leisure Boulevard.

Opvallend resultaat uit het vooronderzoek was al dat traagheid in planologische procedures vaak niet komt door wettelijke regels en termijnen, zoals inspraak en ter visie legging. Vooral het voortraject zorgt voor vertraging. Door bijvoorbeeld begrijpelijk taalgebruik door overheden en juristen en heldere afspraken tussen gemeente en ondernemer over aan te leveren onderzoeken kan al veel winst worden geboekt.

In januari 2012 starten TOP Brabant, de KvK en Leisure Boulevard met verder onderzoek in drie Brabantse pilotgemeenten waaronder Oisterwijk (hier is ook een vooronderzoek gehouden). Hieruit komen concrete adviezen.

Lees meer op http://www.klikbedrijvig.nl/nieuws/132417/planologische-procedures-moeten-korter