Maandag 7 november bezochten 200 leden uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom de kieskringvergadering van Rabobank Hart van Brabant in de Tiliander in Oisterwijk. Ledenraadsleden, leden, directie en medewerkers ontmoetten elkaar tijdens een informatieve, maar vooral ook sfeervolle en bijzondere bijeenkomst met als klap op de vuurpijl de onthulling van de actie Hart voor elkaar.

De leden van de bank werden door de ledenraad en de directie ontvangen in De Tiliander in Oisterwijk daar kregen ze inzicht in de ontwikkelingen van de bank en werd er gesproken over de wijze waarop leden invloed uitoefenen op de bank. Dit gebeurt onder andere door de verschillende themagroepen: Particulieren, Bedrijven, Private Banking en Coöperatie. In deze themagroepen kunnen leden meedenken over ontwikkelingen die deze doelgroepen bezig houden. Wat kunnen bank en leden doen om dichtbij elkaar te blijven. 

Hart voor elkaar
Afgelopen maanden kon iedereen lokaal maatschappelijke initiatieven indienen voor een donatie voor hun goede doel. De bank ontving 106 inzendingen uit de gemeenten Hilvarenbeek, Oisterwijk, Haaren en Berkel-Enschot/Udenhout.  In totaal zijn er 24 projecten genomineerd, waaronder 6 in de gemeente Oisterwijk. De leden van de Rabobank stemden op hun favoriete project en bepaalden het bedrag waarmee de initiatiefnemers naar huis gingen.

Amaliazorg, locatie Catharinenberg ontving de meeste stemmen. Zij ontvingen € 7.500 voor de  aanschaf van een badbrancard voor de (snoezel)badkamer. Deze actie kent geen verliezers, ook de andere 5 doelen kunnen hun droom verwezenlijken:

2e plaats Scouting St. Jan, Moergestel € 6.000

Aanschaf van een aanhanger voor het vervoer van materialen

3e plaats Reuzengilde, Oisterwijk € 5.000

Organiseren van een multicultureel festival voor jongeren

4e plaats St. Peuterspeelzalen, Oisterwijk € 4.000

Aanschaf van Speeltoestellen bij de nieuwbouw van Peuterspeelzaal Schelleboom in de wijk Waterhoef

5e plaats Vereniging Olivier € 3.000

Plaatsen van een tuinkas achter het Antoniushuis

6e plaats St. WieKentKunst € 2.500

Plaatsen van borden bij Cultuurhistorische belangrijke panden en plaatsen

Ruim 80 vertegenwoordigers van deze verenigingen en stichtingen hadden achter de coulissen een warm én hartelijk Hart voor Brabant-lied voorbereid. Al zingend werden alle leden bedankt voor hun stem.  Kieskringvoorzitter Jaap Germans kijkt met grote tevredenheid terug op de vergadering. “Het is altijd moeilijk om een avond te organiseren waarbij je de juiste mix weet te vinden tussen inhoud en informeel. Ik denk dat we daar op deze manier zeker in geslaagd zijn. Het voelt goed om als ledenraad verantwoording af te leggen aan je achterban over het afgelopen jaar. Daarnaast is het zo dankbaar om de blijdschap van alle verenigingen en stichtingen te zien die een mooi geldbedrag hebben gewonnen. Daar doe je het voor”  

Rabobank Hart van Brabant organiseert in totaal 4 ledenvergaderingen. Naast Oisterwijk worden ook in Hilvarenbeek, Haaren en Udenhout  de leden geïnformeerd en vermaakt. Ook daar wordt € 28.000 uitgegeven aan Maatschappelijke Projecten. In 2012 kunt u weer projecten indienen voor de actie Hart voor elkaar. Wie weet wordt uw project dan genomineerd.