Op zondag 21 augustus 2011 vindt op een unieke locatie in het centrum van Oisterwijk voor de 22e keer wederom het bekende Pareltoernooi plaats. Wegens het enorme succes van voorgaande jaren heeft de Petanque Club Oisterwijk het college wederom verzocht  het toernooi te mogen houden midden in Oisterwijk op de Lind.

Dat betekent dat op De Lind, aan de noord- en aan de zuidzijde, een laagje zand wordt aangebracht op het wegdek waarop 100 banen worden uitgezet en dat daarop de wedstrijden worden gespeeld. De firma Wolfs zal met de clubleden met behulp van de nodige machines en materialen het aanbrengen en verwijderen van het zand voor haar rekening nemen.

Met de gemeente worden allerlei afspraken gemaakt over het afsluiten van de weg en het aanbrengen en verwijderen van het zand zodat na afloop van het toernooi alles weer snel in de oude staat kan worden teruggebracht.

Het is een toernooi waarbij gespeeld wordt in doublettevorm. Dat wil zeggen dat er gespeeld wordt met twee tegen twee spelers. Iedere speler heeft daarbij de beschikking over drie boules. Er worden 5 wedstrijden gespeeld. En er zullen ongeveer 400 spelers, licentiehouders van de NJBB en recreanten, tegelijk petanque (beter bekend als “jeu de boules”) spelen. Bij de recreanten worden weer veel spelers uit de dorpen rondom Oisterwijk verwacht, waar steeds meer mensen deze sport beoefenen. Aan het recreantentoernooi mogen geen spelers deelnemen die een wedstrijdlicentie hebben. Aanmelden moet met twee personen (de kosten zijn € 12 per doublette).  De aanmelding kan geschieden via email: bersselaar1@home.nl of telefonisch bij Ad Mathijssen  013-5331276.

Wat natuurlijk onveranderd zal plaats vinden is het traditionele en ludieke minitoernooi met de Oisterwijkse politieke partijen (vanaf 13.00 uur). Zij zullen strijden om de beste boulesfractie van Oisterwijk.

PCO is er in geslaagd om voor deze wedstrijden een prachtig prijzenpakket samen te stellen. Daarbij werd ondersteuning verkregen van een groot aantal bedrijven uit Oisterwijk en omstreken. De hoofdprijzen voor het winnende doublette bij de licentiehouders alsmede een gadget voor alle deelnemers worden beschikbaar gesteld door de hoofdsponsor, Citroëngarage Bertens uit Oisterwijk.

De spelers worden tussen 08.45 en 10.15  uur verwacht voor inschrijving in de Burgerzaal van het raadhuis. In de Burgerzaal is de wedstrijdleiding gehuisvest en ook de uitslagverwerking met behulp van diverse computers vindt hier plaats. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur.

Na de finale, omstreeks 19.15 uur, vindt de prijsuitreiking plaats door de wethouder van Sportzaken Joost Wagenmakers.