Afgelopen mei is ambachtsman John van Haaren gestart met een meubelmakerij aan de Belgiëstraat 6 in Oisterwijk. Met zijn jarenlange ervaring als timmerman vormt hij de ruwe balken tot een comfortabel en stijlvol meubel, geschikt voor binnen en buiten.

John heeft zijn jarenlange ervaring opgedaan als timmerman in de speciale luxe woningbouw. “Ik maakte voorheen bijvoorbeeld speciale vakwerkluiken en bijvoorbeeld terrasoverkappingen. De houtbewerkingtechnieken komen nu goed van pas in deze nieuwe meubelserie en sluiten perfect aan bij de robuuste en natuurlijke uitstraling die ik met mijn meubels wil bereiken. De meubels die ik maak zijn gebaseerd op het hout van de Douglas spar. Deze houtsoort heeft eigenschappen die nauw verband houden met het bekende Teakhout maar komt uit ons eigen land, het landgoed Utrecht bij Esbeek. Ik krijg het hout in ruwe vorm direct van de houtzagerij aangeleverd en kan er vervolgens mee doen wat ik wil. Alle bewerkingen zijn handwerk en dus ook op maat en naar wens van de klant.”

Door het gebruik van deze houtsoort ontstaat een product met een bijzondere uitstraling en kleur. Een kleur die net als bij andere houtsoorten naar wens kan worden opgehaald met bijvoorbeeld een oliebehandeling of beits. “En ook als je de meubels niet behandeld kan het gewoon buiten blijven staan. Je krijgt dan een zachte zilvergrijze tint.” De meubels zijn net zo duurzaam als de exploitatie van de houtbossen: Op het landgoed De Utrecht worden voor elke gekapte boom twee nieuwe bomen geplant.

Alle meubelen worden op maat gemaakt en John heeft dan ook geen showroom. De ontwerpen worden per meubel met de klant doorgesproken en vervolgens op maat gemaakt. Een aantal voorbeelden van deze exclusieve meubels zijn op afspraak te bewonderen en John toont zijn ontwerpen binnenkort op een tweetal beursen. Van 16 tot en met 19 juni bent u van harte welkom op de Harvest Fair Country in Wouwse Plantage; De Tuinen van Appeltern zijn op 2 en 3 juli voorzien van enkele Red Fir meubelen.

Meer informatie is te vinden op: www.redfir-oisterwijk.nl

Foto: John toont met trots enkele exemplaren van zijn eerste producten. (foto Joris van der Pijll)

Bron: Nieuwsklok