Hoewel er nog geen zicht is op invulling van de bioscoopruimte aan het Lindeplein, komt er toch een cinema op het plein. Het plein, dat bijna klaar is, werd vorig jaar zomer door de vroege horeca zaken aangekleed met rode lopers, ditmaal zorgen ze voor een openlucht bioscoop.

De initiatiefgroep van ‘Filmplein Oisterwijk’, bestaande uit Corien de Jong, SEC eten & drinken, Proeflokaal ’t Gelagh en Cultuurcentrum Tiliander, heeft verschillende films geselecteerd die in aanmerking komen voor de filmavonden in de zomer. De titels van de films zijn ‘Chocolat’, ‘Yo Tambien’, ‘Fly Boys’, ‘My big fat Greek wedding’, ‘Oceans’, ‘The Bucket List’ en ‘The Notebook’. Op de website van het filmplein staat een korte omschrijving van de films. Via de poll kunnen mensen tot 1 juli stemmen op hun favoriete film.

De vier films met de meeste stemmen worden vertoond op de vier woensdagavonden, tijdens de openluchtbioscoop op het Lindeplein op 3, 10, 17 en 24 augustus. De filmavonden zijn gratis toegankelijk en alle films zijn geschikt voor kijken van 12 jaar en ouder.  De films beginnen omstreeks 22.00 uur, wanneer het donker wordt. Bezoekers kunnen plaatsnemen op de terrassen van de horecagelegenheden op het Lindeplein, maar ook met een eigen stoeltje of dekentje op het plein gaan zitten.