De bouw van Brede School de Waterhoef, op de hoek van de Terbuchtweg en de Schoolstraat in Oisterwijk, gaat voorspoedig. Binnenkort wordt het hoogste punt bereikt. Volgens plan wordt de Brede School begin 2012 in gebruik genomen.

 

Brede school de Waterhoef biedt straks onderdak aan basisschool de Tovervogel, peuterspeelzaal de Waterhoef, een kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang van Stichting Humanitas en Stichting Boom. Ook krijgt het gebouw een gymzaal.

 

Goede verkeerscirculatie

Het nieuwe Brede Schoolgebouw moet goed, maar ook veilig bereikbaar zijn voor alle kinderen en ouders. Om een veilige route en een goede verkeerscirculatie te krijgen gaat de gemeente verschillende verkeersmaatregelen nemen. We noemen er een aantal:

 

  • Op het terrein van de Brede School komt een nieuwe straat voor eenrichtingverkeer. Deze is toegankelijk vanaf de Terburghtweg en komt uit in de Schoolstraat.
  • Het eenrichtingverkeer in de Schoolstraat wordt omgedraaid.
  • Het eenrichtingverkeer op het stukje van de Terburghtweg tot aan de Schoolstraat wordt toegankelijk voor tweerichtingverkeer.
  • Om verkeersonveilige situaties door geparkeerde auto’s te voorkomen wordt het rijgedeelte Terburghtweg, ter hoogte van het schoolgebouw, versmald. Tussen het fietspad en de weg komt een buffer om veilig uit een auto te stappen en de doorstroming te bevorderen. Bij de ingang van de school komt ook een oversteekplaats.

 

Parkeren

De parkeerplaatsen komen op het terrein van de Brede School. In totaal is hier

plaats voor meer dan 48 auto’s.

 

Planning

De verkeerswerkzaamheden worden eind dit jaar uitgevoerd en zoveel mogelijk samengevoegd met de rioolvervanging in de Schoolstraat.

De gemeente heeft een nieuwsbrief uitgegeven met daarin alle verkeersmaatregelen. Deze is in de wijk Waterhoef verspreid. Op onze website is deze nieuwsbrief ook te lezen. Kijk op www.oisterwijk.nl.

Foto: veel belangstelling voor de start van de bouw van de Brede school in de Waterhoef eerder dit jaar. (foto Joris van der Pijll)