De afgelopen weken zijn leerlingen van de bovenbouw van basisschool De Coppele druk bezig geweest met de millenniumdoelen. Dat zijn de afspraken die in 2000 door de regeringsleiders van 189 landen zijn gemaakt om vóór 2015 de belangrijkste wereldproblemen aan te pakken.

Een werkgroep van 5 leerlingen heeft een land en doelen gekozen waarvoor de school zich wil inzetten. Het is het land Malawi, een van de armste landen van de wereld. In het bijzonder willen de leerlingen zich inzetten voor de strijd tegen armoede en kindersterfte en voor vergroting van deelname van Malawiaanse kinderen aan het onderwijs. De leerlingen van de bovenbouw hebben wenspoppetjes gemaakt en ieder poppetje levert een bedrag op waarmee een schoolmaaltijd kan worden betaald. Op de kaartjes komen de volgende wensen het meeste voor: voldoende voedsel en drinken voor iedereen; een gelukkig leven voor iedereen; geen oorlog op de wereld maar wel vrede; geen armoede; elk kind op de wereld naar school.

Deze activiteit wil de werkgroep Coppele Wereldwijd ook aan kinderen gaan aanbieden tijdens de Wereldpinksterpicknick op 13 juni a.s. in het Lindepark. Het doel is zoveel mogelijk poppetjes te maken voor schoolmaaltijden. Want als je niet hebt gegeten kun je ook niet goed leren! Door de werkgroep is een mooie flyer ontworpen om de Pinkstermarkt op 13 juni onder de aandacht te brengen. Ook is er een reisfolder gemaakt waarin het land Malawi – dat hier nog vrijwel onbekend is – wordt gepresenteerd.

De Stichting Oisterwijk Wereldwijd is blij met de medewerking van de school en met de enthousiaste leerlingen daar. Toen het ging over millenniumdoelen zei een van de leerlingen: “Dat thema hebben wij al behandeld”. Kortom, basisschool De Coppele mag zich best een Wereldschool noemen!

Lees ook: pinksteren-in-het-teken-van-nieuwe-uitdagingen